Geachte heer/mevrouw,
Met bijzonder genoegen nodigen wij u uit voor de expositie ‘Il grande maestro’ van het paletmes:
Peter Harskamp met schilderijen en beelden.
Peter Harskamp schildert (naast stillevens) personages, figuren in hun dagelijkse doen en laten – enkelingen, man of vrouw – al dan niet omgeven door dieren, vooral katten of uilen. Hij doet dit in een gestileerd realisme, waarbij de figuren en hun omgeving erg contemplatief overkomen en uitgezuiverd zijn van bijkomstigheden. Het geheel straalt schoonheid, evenwicht, stilte en vertedering uit.
In tegenstelling tot deze tijd vormen ze een bron van rust. Zijn kunstwerken laten ons mensen en dieren zien die vervormd lijken en haast geometrische contouren vertonen. Deze relatieve abstractie leidt evenwel niet tot een statische vormgeving. De dynamiek blijft overeind en de figuren tonen zich als vleesgeworden archetypen.
Deze expositie zal op zondag 28 oktober om 16.00 geopend worden door mevrouw Annemarie van Gaal, kunstverzamelaar, investeerder, uitgever, tv-persoonlijkheid, auteur en schrijft wekelijks een column voor Margriet en het Financieel dagblad.
Middels deze link kunt u aangeven als u bij de opening op 28 oktober aanwezig wilt zijn. De expositie duurt t/m 26 december 2012. We hopen u te ontmoeten!
Hartelijke groet,
Annemarie van Gaal, Peter Harskamp en Doret Huibers |